Konverents

KOLME-PÄEVANE ROBOTEX EESTI KONVERENTS
05.11 & 06.11 & 07.11
KELL 11:00- 17:00

Robotex International konverentsi toob teieni Elisa Stage.
Konverentsi saab 5.-7. novembrini mugavalt kuulata ja vaadata siin: https://elisastage.ee/robotex2021

Konverents on kõigile tasuta!

TÖÖSTUS

  • 07.30 – 09.30 Reis Lahemaa rahvusparki (rabamatk).
  • 10.00 – 11.00 Saabumine, osalejate registreerimine, tervituskohv.
  • 11.00 – 11.15 Avamine (sissejuhatus, avakõne, järgnevate päevade ülevaade).
  • 11.15 – 12.00 “Robootika tööstuses” – esinejad on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kosmosevaldkonna juht Paul Liias ja NASA Amesi uurimiskeskuse Innovatsiooni ja tehniliste partnerluste eestvedaja Joseph Minafra.
  • 12.00 – 12.15 Kohvipaus (kohv, suupisted ja otselülitus Robotexi võistlustele).
  • 12.15 – 13.00 “Eesti Lennuakadeemia kahekõne tänasest lennundusest ja homsetest tulevikutehnoloogiatest”  –  Laura Danilas (lennundustehnika ekspert side- ja navigatsioonisüsteemid alal) ja Taavi Adamberg (lennundustehnika lektor).
  • 13.00 – 14.00 Lõuna ja networking.
  • 14.00 – 15.00 paneeldiskussioon teemal “Kas Eesti on uus kosmoseriik? Mihkel Pajusalu (Kosmosetehnoloogia osakonna juhataja ja dotsent kosmosetehnoloogia alal Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumis ja Crystalspace OÜ teadus- ja arendusdirektor), Rauno Gordon (TalTechi innovatsioonikeskuse kosmosevaldkonnajuht), Kadri Bussov( -); Andris Salvinskis (-)
  • 15.00 – 15.15 Kohvipaus.
  • 15.15 – 16.30 IV sisuline blokk –  paneeldiskussioon teemal “Industrie 4.0, Innovatsioon Eestis ja riigile järelkasvu koolitamine”, osalevad Tauno Otto (TalTech inseneriteaduskonna arendusjuht) ja Ardo Asperk  (Stoneridge Tehasejuht) Mari-Ly Klaats (COO AuveTech).
  • 16.30 – 17.30 Päeva lõpetamine, networking. Õhtusöök konverentsi kõnelejate, frantsiisi esindajate ja korraldajatega.
  • 17.30 Transport toimumispaigast hotellidesse.

DIGIRIIK

  • 07.30 – 09.30 Reis Lahemaa rahvusparki (rabamatk).
  • 10.00 – 11.00 Saabumine, osalejate registreerimine, tervituskohv.
  • 11.00 – 11.15 Avamine (sissejuhatus, avakõne, päeva ülevaade).
  • 11.15 – 12.00 “Järgmise põlvkonna e-riigi loomine AI abil?” Päeva sissejuhatuse teeb Ott Velsberg (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi andmete juht).
  • 12.00 – 12.15 Kohvipaus.
  • 12:15 – 13:00 paneeldiskussioon“Digitaalne innovatsioon” Kaarel Holm (MeetFrank kaasasutaja ja tegevjuht).  Mihkel Rembel (CEO of Treamer), Silver Traat (Texta OÜ kaasasutaja) Martti Kuldma (VP of Engineering) leading panel Kaarel Holm.
  • 13.00 – 14.00 Lõuna ja networking.
  • 14.00 – 15.00 “AI sild robootikasse – Machani Robotics Humanoid robot Sophia esitlus”Miss Jaskirat Kaur (Rahvusvahelise äriarenduse juht, Machani Robotics). 
  • 15.00 – 15.15 Kohvipaus.
  • 15.15 – 16.30 paneeldiskussioon “Roheline linn” – Ragmar Saksing (Greentech sektori juht, ettevõtja tehnoloogia valdkonnas), Roheliste erakonna esindaja Züleyxa Izmailova), Teet Praks (Comodule kaasasutaja), Kerli Reinholm (Bikeep CMO), Mihkel Kaevats (Endine Tallinna linna rohepöörde kompetentsikeskuse juht)
  • 16.30 – 17.30 Päeva lõpetamine, networking

HARIDUS

  • 07.30 -09.30 Reis Lahemaa rahvusparki (rabamatk)
  • 10.00 – 11.00 Saabumine, osalejate registreerimine, tervituskohv
  • 11.00 – 11.15 Avamine (sissejuhatus, avakõne, päeva ülevaade)
  • 11.15 – 12.00 I sisuline blokk – “Robootika õpetamine põhikoolis/keskkoolis/ülikoolis”, päeva sissejuhatuse teeb haridus- ja teadusministri nõunik Mario Kadastik, robootika õppimist täpsemalt tutvustab ProgeTiigri programmijuht Kristi Salum
  • 12.00 – 12.15 Kohvipaus
  • 12.15 – 13.00 II sisuline blokk – “Robootika keskkoolis”, esineja Russ Fisher Ives (Roborave võistluste looja ja tegevjuht USA-st)
  • 13.00 – 14.00 Lõuna ja networking
  • 14.00 – 15.00 III sisuline blokk – “Robootika ülikoolis”, kõnelevad Karin Künnapas ( kood/Jõhvi koolijuht), Mait Rungi (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainori rektor  Cleveron Akadeemia esindaja) Panicos Masouras (Küprose Robootika juht) ja Francisco Castañeda (Roborave kaasasutaja ja tegevjuht Mehhikost) Paneeli juhib Kristi Salum
  • 15.00 – 15.15 Kohvipaus
  • 15.15 – 16.30 III sisuline blokk – “Robootika kogukonna loomine”, esinejad Theresa Xin (Hiina Robotexi juht) , Payal Rajpal (India Robotexi juht), Zülal Inan ( Türgi Robotexi juht)
    Korooonajastu õppimine Robootika valdkonnas
  • 15.15 –  15.30 Robootika õppimisvõimalused Indias – Kuidas Robotex India õpetas 20 000 õpilasele robootikat pandeemia ajal?  – Payal Rajpal (India) 
  • 15.30-16.10 Robootika õppimisvõimalused HiinasTheresa Xin (Hiina)
  • 16.00-16.30 Robootika õppimisvõimalused Türgis Zülal Inan (Türgi)
  • 16.30 – 17.30 Konverentsi lõpetamine
  • 17.30 Transport toimumispaigast hotellidesse või lennukile

*Korraldajal on õigus teha ajakavas muudatusi!*

Ära jää olulisest infost ilma ja liitu meie uudiskirjaga